Bilimsel ve Astrolojik Anlamda Güneş ve Ay Tutulması Arasındaki Fark Nedir?

İlk Olarak Birtakım Temel Bilgiler
Tutulmalar her vakit yeni ay ve dolunaylarla çakışan, sırasıyla Güneş ve Ay tutulmaları olarak çiftler halinde gelir. Tıpkı eksende birleştirilmiş bir işaret ailesinde görünürler. Öteki bir deyişle, tutulma aileleri burç çarkında birbirinin tam zıddı (altı ay arayla) bulunan burç çiftleri halinde gelir.
Doğum haritanızda tutulmanın matematiksel derecesine karşılık gelen gezegenleriniz varsa tutulma haberini dramatik bir formda not edeceksiniz. Bir tutulmanın, yüksek bir matematiksel dereceden başlayıp geriye hakikat erken derecelere kadar geriye hakikat çalıştığını göreceksiniz. Birçok insan bir burç ailesindeki her tutulmayı hissetmez, yalnızca doğum haritasındaki gezegenlere, Güneş’e, Ay’a yahut yükselene dokunanları hisseder. Tutulmalar güçlüdür, münasebetiyle hepsini hissetmeniz gerekmez. Derecelerin rastgeleliği, çok sayıda insanın bir noktada onları doğum haritasında hissetmesini sağlar.
Bir burç ailesi, bitene kadar 18 ila 24 ay boyunca her beş buçuk ayda bir, yeni aylar ve dolunaylarla çakışan çiftler halinde ortaya çıkmaya devam edecek. O noktada, dönüşümünüz tamamlanmış olacak. Bir burç ailesi bittiğinde, yaklaşık yedi yahut sekiz yıl geri dönmeyecek.

Bilimsel ve Astrolojik Manada Güneş ve Ay Tutulması Ortasındaki Fark Nedir?
Ay, Güneş ile dünya ortasına girerek Güneş’in ışığını kestiğinde güneş tutulması meydana gelir. Ay’ın Güneş’i örttüğü “tutulma” sözünü kullandığımızda ekseriyetle aklımıza gelen şey budur.
Ay tutulması, Dünya’nın Ay ile Güneş ortasına girerek Güneş’ten gelen ışığı Ay’dan kesmesiyle meydana gelir. Ay yalnızca Güneş’in ışığını yansıttığı için kendi ışığı yoktur. Burada ay temelde kaybolur. Bir ay tutulması her vakit bir dolunaydır ve ekseriyetle sonları yahut doruk noktalarını işaretler.
Herhangi bir tutulma göklerde kıymetli bir olaydır. Gerçekte, bir Güneş tutulması sahiden steroid kullanan bir yeni aydır ve bir ay tutulması steroid kullanan bir dolunaydır – üç yeni ay yahut dolunayın gücüne sahiptirler.
Kaynak:Susan Miller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir