Dalga konusu oldu… Charles’tan “kral hareket”

Independent Türkçe’nin Times’a dayandırdığı haberine nazaran kraliyet kaynakları, Charles’ın bu kararının akabinde havuzda vakit geçiren saray çalışanlarının soğuk suda üşüdüklerini söyledi. Saraydan bir kaynak, “Havuzu kullanan birkaç kişi suyun ısısının düştüğünü ve alıştıklarından biraz daha soğuk olduğunu söyledi. Onlara suyun ısısının şahsen Kral’ın talimatıyla düşürüldüğü söylendi” tabirlerini kullandı.

Futurism isimli site, iklim değişikliğiyle gayret için havuz suyunun ısısını düşüren Kral Charles’ın özel jetlerle seyahat ettiğine dikkat çekti. Güç tasarrufu için saraydaki gereksiz ışıkların kapalı tutulmasını da isteyen Kral Charles’ın çok soğuk ortamlarda yaşamayı sevdiği de biliniyor. Hususla ilgili konuşan bir kaynak, “Bir ateş yakılması için çok uygun bir sebep olması gerektiğini düşünüyor ve dışarıda hava ne olursa olsun bir odayı neden ısıtmak istediğiniz bilmek istiyor. Bunu israf olarak görüyor” dedi.

Öte yandan Kral Charles’ın haftada bir gün kendisine vegan yemekler pişirecek özel bir aşçı arayışında olduğu belirtildi. Times’a konuşan bir kraliyet kaynağı, “Charles haftada bir gün vegan diyet yapıyor ve çevresel nedenlerle et, balık ve süt eseri tüketmiyor. Ayrıyeten kraliyet üyelerinin güç kullanımlarını düşürme amacını son yıllarda bir öncelik haline getirmiş durumda” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir