Dünya Kupası’nın en iyileri, ödüllerini aldı

2022 FIFA Dünya Kupası’nda şampiyon Arjantin olurken, en âlâ oyuncular da seremonide mükafatlarını aldı. Turnuvada 8 gol atan Kylian Mbappe, altın ayakkabı ödülünün sahibi olurken, en yeterli oyuncu mükafatı Arjantin’in kaptanı Lionel Messi’ye verildi.

Katar’ın konut sahipliği yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Arjantin, Fransa’yı penaltı atışları sonrası mağlup ederek 36 yıl sonra şampiyonluğunu ilan etti. Tangocular maçın akabinde altın madalyalarını alırken, ellerinde yükselen Dünya Kupası ile birlikte büyük sevinç yaşadılar.

Altın ayakkabı mükafatı Mbappe’nin

Dünya Kupası finalinde hat-trick yapan Kylian Mbappe, bu turnuvada toplam 8 sefer gol sevinci yaşadı. 23 yaşındaki Fransız forvet üst üste iki sefer final oynama başarısı gösterirken dünya kupalarında toplam gol sayısını 12’ye yükseltti. Küme maçlarında Avustralya’ya 1, Danimarka’ya da 2 gol atan Mbappe, son 16 tipinde Polonya müsabakasında 2 gole imza atmıştı.

Altın top mükafatı Messi’nin oldu

Arjantin’in şampiyon olmasında büyük hisse sahibi olan Lionel Messi, turnuvanın en uygun oyuncusuna verilen altın top ödülünün sahibi oldu. 35 yaşındaki yıldız, turnuvada 7 gole imza attı.

Arjantin’in kalecisi Emiliano Martinez, 2022 Dünya Kupası’nın en âlâ kalecisi seçilirken, grup arkadaşı Enzo Fernandez, en düzgün genç oyuncu seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir