Mart ayında kar sürprizi: İstanbul’un kapısına dayandı!

18 MART CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DA HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK, YAĞMUR YAĞACAK MI?

İstanbullular yağmur bekliyor. Barajların düşen su düzeyi İstanbulluları korkutuyor. Meteoroloji İstanbul’da hafta sonu havanın nasıl olacağını açıkladı.

İstanbul’da 18 Mart Cumartesi günü hava 10 derece olacak ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışı tesirli olacak. 19 Mart Pazar günü ise İstanbul’da hava 9 derece olacak ve yeniden yağmur yağacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Antalya, Isparta, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin etraflarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz’in iç bölümlerinde güney ve güneydoğu istikametlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

Düzce’nin yüksek kesitlerinde mart ayında kar yağışı tesirli oluyor. Sinekli Yaylası’nda da tesirli olan kar yağışıyla birlikte her taraf beyaza büründü.

Düzce ve Bolu hududunda Sinekli Yaylası’nda da lapa lapa kar yağdı. Kar yağışıyla birlikte meskenlerin çatıları ve yeşil alanlar beyaza büründü.

MERSİN’DE DOLU YAĞIŞI TESİRLİ OLDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce ‘sarı uyarı’ verilen Mersin’in birtakım bölgelerinde yağış tesirli olmaya başladı.

Kentin yüksek bölümlerinde sağanak tesirini gösterirken, kent merkezinde ise evvel yağmur akabinde dolu yağışı yağdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir