Suriye’deki görevlerini tamamlayan “Boralar” yurda döndü

El Bab’dan dönen komandolar, davul zurna ve çiçeklerle karşılandı. Gümenek mevkisindeki taburda düzenlenen ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan merasimde dua edildi, kurban kesildi. Askerler komando marşını okudu. Komandolar, daha sonra aileleriyle hasret giderdi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, burada yaptığı konuşmada, ülkenin içeride ve dışarıda huzuru ve inancı için her vakit canlarını ortaya koyarak çalışan güvenlik güçlerinin baş tacı olduğunu belirterek, “Özellikle yalnızca milletimizin canı, malı, huzuru için değil misyon yaptığınız her yerde canınızı ortaya koyarak ülkemizi temsil ettiğinize şahidiz. Hepinize başka farklı teşekkür ediyoruz. Sizler ve sizlerin yoldaşları, ülkemizin yarınlara daha emin adımlarla ulaşması için hayatınızla, canınızla ve ailelerinizin fedakarlıklarıyla misyon yapıyorsunuz. Hepinize güzel geldiniz diyorum. Seferiniz kutlu olsun.” dedi.

Programa, Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Bahri Bostancı, Vilayet Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan da katıldı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir