Vahşet! Gözlerini oyup öldürdüler

Ankara’da sokak köpeklerini beslemek için Çankaya ilçesindeki İmrahor Vadisi’ne giden bir küme hayvansever, 4 köpek ölüsü ile karşılaştı.

Köpeklerin tüfekle vurularak öldürüldüğünü gören hayvanseverler, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, bölgede incelemede bulundu.

SAÇMA İZLERİNE RASTLANDI

Patili Can Dostlar Derneği Genel Başkanı Mesut Cantürk, köpeklerin bedenlerinde çok sayıda saçma izi gördüklerini belirterek, şunları söyledi;

*Hatta 2’sinin de gözleri oyulmuş. Bu çocuklar bu bölgede yaşayan çocuklar. Buraya dışarıdan atılma da değil. Olay da esasen burada işlenmiş. Maalesef hepsinin bedeninde da saçmalar var. 4 çocuğumuzu meyyit bulduk.

*Muhtemelen yaralı çocuklar vardır yahut yaralanıp bölge dışına çıkıp ölen çocuklar vardır. Ondan ötürü biz bugün sabaha kadar burada arama yapacağız.

*Kendinden güçsüz bir canlıyı öldüren; dışarı da bir çocuğu, bayanı, engelliyi, yaşlıyı da öldürebilecek bir potansiyeldedir.

*O yüzden buradan yetkililere sesleniyoruz. Bunu yapanların kesinlikle bulunması ve hukuken cezalandırılması lazım. Kesinlikle önemli manada ceza almaları gerekiyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir