Yeşim Salkım hakkında ‘Erdoğan’a hakaret’ iddiasıyla hapis talebi

SİSİ lakaplı Seyhan Soylu avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak sanatçı Yeşim Salkım hakkında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle kabahat duyurusunda bulundu. Cürüm duyurusunun akabinde harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Salkım hakkında soruşturma başlattı.

tv100’den Halil Yılmaz’ın haberine nazaran soruşturma kapsamında şahitler ve kuşkulu sıfatındaki Salkım dinlendi. Salkım, savcıya verdiği sözünde Soylu’nun kendisine hasımlık beslediğini belirtti. Salkım, beyanında “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikayetçi Seyhan Soylu’nun son vakitlerde hakkımda söylediği kelamlar nedeniyle önlem kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik mahpusu yattı bu yüzden bana hasımlık besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” sözlerini kullandı.

8 KASIM’DA HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR

İddianamede Salkım’ın kelamlarının AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gurur ve saygınlığına akın mahiyetinde olduğuna kanaat getirildi. Adalet Bakanlığı’nın da kabahat itibariyle Salkım hakkında kovuşturma müsaadesi verdiği kaydedilen iddianamede, Salkım’ın “Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret” cürmünden 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi. 

Tutuksuz yargılanacak sanık Yeşim Salkım 8 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir